2148/1022
Dansk møbeldesign
Art deco sofabord med stel sortlakeret træ. Cirkulært top af glas. H. 56. Diam. 81.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker. Top med mindre afslag og mærker.
Moderne kunst og design, 30. november 2021
Vurdering
Hammerslag