Herman van Swanevelt, efter, 19. årh.
Bjerglandskab med ruiner og to vandringsmænd i forgrunden. Sign. L. M. 1837. Betegnet på bagsiden: Copie d'apres Herman Swanevelt par L. Mourier 1837. Olie på lærred. 32×26.
Proveniens: Boet efter Johan og Randi Dæhnfeldt.
Krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 1. juli 2013
19 bud