1427/575
J. F. Willumsen (f. København 1863, d. Cannes 1958)
Bjergbestigersken". Sign. J.F. Willumsen 1947, 9/325. Litografi. Lysmål 74×56.
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet.
Moderne kunst og design, 1. juli 2014
Vurdering
Hammerslag
18 bud