2434/​827

Gunni Omann (f. 1930, d. 2009)

Skænk af palisander. Front med to skydelåger, bag hvilke hylder og fire udtræksbakker. Udført hos Omann Jun. Møbelfabrik. H. 78,5. L. 210. D. 47,5.

Stand

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.

Eftersyn
I Lyngby
Auktion
Kategori
Sælges
Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Næste bud

Dit maksbud

Hvordan fungerer maksimumbud?

1 bud

Tidspunkt Byder Bud
1006443 4.000 DKK