2044/​672

Ubekendt keramiker

Stor bordlampe af stentøj med smal hals. Dekoreret med glasurer i gråt, brun, blåt og okker. Utydeligt signeret. H. ekskl. fatning H. 61. inkl. skærmholder 107.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 27. oktober 2020

Vur­dering

2.000–3.000 kr.

Hammerslag

1.050 kr.

1.050 kr.
1.000 kr.