2044/672
Ubekendt keramiker
Stor bordlampe af stentøj med smal hals. Dekoreret med glasurer i gråt, brun, blåt og okker. Utydeligt signeret. H. ekskl. fatning H. 61. inkl. skærmholder 107.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 27. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag