2448/​707

Frits Henningsen (f. 1889, d. 1965)

Cirkulært sofa bord af mahogni med messingsko. Udført hos snedkermester Frits Henningsen. H. 60. Diam. 84.

Nummereret 6367.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. Ben med ujævn bejdsning.

I Lyngby
Vur­dering

12.000–15.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?