905/39
Paul Fischer (f. København 1860, d. Gentofte 1934)
Efterårsdag ved Nyboder med statuen af Christian IV. Sign. Paul Fischer. Olie på træ. 32×39.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 541, 1990 nr. 78, afb. s. 60.
Malerier og tegninger, 30. november 2021
Vurdering
Hammerslag