2441/921
Dansk møbeldeisgn
Et par lænestole med stel af massiv eg, betrukket med grønstribet uld. 1970'erne. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Betræk med mindre defekter.
Vurdering