2448/​524

Niels Koefoed (, Møbeldesigner)

“Ingrid”. Et sæt på 12 stole af palisander, betrukket i sæder med lysebrunt skind. Udført hos Koefoeds Møbelfabrik, Hormslet. (12)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Overflade ridser og mærker på skind.

I Aarhus
Vur­dering

15.000–20.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

995174 10.000 DKK