2448/54
Bertel Thorvaldsen (, efter)
"Hyrdinde med en amorin-rede”. Relief af bemalet gips. Plakette fra Thorvalsen Museum. 20. årh. 60×59.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Afskalninger og afslag.
Vurdering