2116/860
Frits Wengler
Et par sammenklappelige stole af bambus og flet med stropper af kernelæder. Udført hos R. Wengler. (2)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Ene stole med defekte skindstropper. Skindstropper på anden stol med tørhed og krakeleringer.
Moderne kunst og design, 20. april 2021
Vurdering
Hammerslag
19 bud