1333/1640
En samling sølv, bestående af to bægre med rillet fodrand, heraf den ene graveret J. A. Jioannet, Grann & Laglye bæger samt flødekande med låg og bastomviklet hank. 19.-20. årh. Vægt ialt 589 gr. H. 7–12 cm. (4)
Proveniens: Boet efter Johan og Randi Dæhnfeldt.
Mindre buler, ridser og mærker.
Varia, 15. august 2013
Vurdering
Hammerslag
10 bud