1515/1555
Amerikansk one pint bæger af sterlingsølv, model efter W. and J. Priest, London 1769. Tiffany og Co, 20. årh. Vægt 284 gr. H. 11 cm.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Graveret på den ene side.
Varia, 9. april 2015
Vurdering
Hammerslag