1803/1684
Fransk bouillotte bordlampe af messing med justerbar skærm af grønlakeret metal, tre svungne lysarme. Louis XVI form. 20. årh. H. 60.
Der garanteres ikke for funktionaliteten. Enkelte ridser og mærker. Mindre rifter på fatningsholdere.
Varia, 18. januar 2018
Vurdering
Hammerslag