12042/4
Et par tyske tre-armede lysestager af sølv. Mester Emil Hermann Waldstetten. 20. årh. Vægt ca. 868 g. H. 21. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Kunst, antikviteter & design, 15. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag