12042/​4

Et par tyske tre-armede lysestager af sølv. Mester Emil Hermann Waldstetten. 20. årh. Vægt ca. 868 g. H. 21. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Kunst, antikviteter & design, 15. oktober 2020

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag