2014/​708

Ubekendt design

Industriel kommode af fyrretræ, top med zink. Front med 25 smalle skuffer af jern. H. 118. B. 37. D. 69,5.

Fremstår med kraftig alders- og brugsslitage, herunder ridser, mæker, hak, afslag samt rust. Enkelte skuffer binder, et par greb med skævheder.

Moderne kunst og design, 31. marts 2020

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hammerslag

2.000 DKK

2.000 DKK