2014/708
Ubekendt design
Industriel kommode af fyrretræ, top med zink. Front med 25 smalle skuffer af jern. H. 118. B. 37. D. 69,5.
Fremstår med kraftig alders- og brugsslitage, herunder ridser, mæker, hak, afslag samt rust. Enkelte skuffer binder, et par greb med skævheder.
Moderne kunst og design, 31. marts 2020
Vurdering
Hammerslag