1813/1603
Wu Zhongqi
Kinesisk scroll med opstillinger og planter. Sign. og dateret Wu Zhongqi 1901. Tush og akvarel på papir opsat på papir. 68×180 cm.
I tilhørende æske af træ.
Folder, misfarvning, pletter, slitage.
Varia, 29. marts 2018
Vurdering
Hammerslag
19 bud