Ruth Smith (f. Vágur, Suduroy 1913, d. sst. 1958)
To kompositioner. Én sign. Ruth Smith 53. Træsnit. Lysmål 17×25 og 27×33. (2)
Proveniens: Hidrører direkte fra kunstnerens familie.
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet. Syrepletter.
911372 |