Ruth Smith (f. Vágur, Suduroy 1913, d. sst. 1958)
Udsigt, København. Sign. RS - 44. Blyant og akvarel på papir. Lysmål 13,5×25.
Proveniens: Hidrører direkte fra kunstnerens familie.
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet. Huller efter tegnestifter. Enkelte syrepletter. Håndteringsmærker.
13 bud
1089017 | ||
926471 | ||
1089017 (Autobud) | ||
926471 | ||
1089017 | ||
926471 (Autobud) | ||
1089017 | ||
926471 | ||
1089017 | ||
926471 | ||
1165426 | ||
911372 | ||
1089017 |