1532/772
France & Søn
Et sæt på seks stabelstole med stel af teak. Ryg og svævende sæde med sort skind. Model 197. Udført og mærket hos France & Søn. (6)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Stel med overflade ridser og mærker. Patineret skind med krakeleringer.
Moderne kunst og design, 4. august 2015
Vurdering
Hammerslag