1532/​772

France & Søn

Et sæt på seks stabelstole med stel af teak. Ryg og svævende sæde med sort skind. Model 197. Udført og mærket hos France & Søn. (6)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Stel med overflade ridser og mærker. Patineret skind med krakeleringer.

Moderne kunst og design, 4. august 2015

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

4.000 DKK

4.000 DKK