1834/509
Marc Chagall (f. Vitebsk 1887, d. St. Paul de Vence 1985)
"Le cheval brun“, 1952. Sign. Marc Chagall, 150/200. Litografi i farver. Lysmål 37×51.
Litteratur: Mourlot nr. 61.
Papiret er gulnet. Enkelte fugtpletter.
Moderne kunst og design, 21. august 2018
Vurdering
Hammerslag