1803/149
Stumtjener af formspændt og mørkbejdset træ, top med seks knager. Thonet stil. 20. årh. H. 197.
Brugsslitage. Ridser og mærker.
Ældre malerier og møbler, 15. januar 2018
Vurdering
Hammerslag