1843/39
Michael Therkildsen (f. Horsens 1850, d. København 1925)
Sommerdag med løbende heste på en eng. Sign. M. Th. 94. Olie på lærred. 52×87.
Ældre malerier og møbler, 22. oktober 2018
Vurdering
Hammerslag