2110/725
Dansk møbeldesign
Et par overpolstrede lænestole med ben af bejdset bøg, betrukket med gulgrønt velour. 1930–40'erne. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 9. marts 2021
Vurdering
Hammerslag
15 bud