2426/584
Vilhelm Lauritzen (f. Slagelse 1894, d. Gentofte 1984)
“Christiansborg”. Ringkrone af matforkromet messing med fem blus. Skærme af opalglas. Udført hos Lous Poulsen. 1960'erne. Diam. 65.
Stand
Almindelig brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 25. juni 2024
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
1 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|