2426/​584

Vilhelm Lauritzen (f. Slagelse 1894, d. Gentofte 1984)

“Christiansborg”. Ringkrone af matforkromet messing med fem blus. Skærme af opalglas. Udført hos Lous Poulsen. 1960'erne. Diam. 65.

Stand

Almindelig brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Eftersyn
I Aarhus
Auktion
Kategori
Sælges
Vur­dering

12.000–15.000 DKK

Næste bud

Dit maksbud

Hvordan fungerer maksimumbud?

1 bud

Tidspunkt Byder Bud
800785 10.000 DKK