2119/332
Danskemaske af udskåret og pigmenteret træ, rigt prydet med bast, kauriskaller og fjer. Chokwe stil. 20. årh. H. 32.
Brugsspor. Nogle afslag og mangler.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021
Vurdering
Hammerslag