2119/​332

Danskemaske af udskåret og pigmenteret træ, rigt prydet med bast, kauriskaller og fjer. Chokwe stil. 20. årh. H. 32.

Brugsspor. Nogle afslag og mangler.

Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

750 DKK

750 DKK