1607/503
Dansk møbeldesign
Taburet med stel af Ostindisk palisander. Sæde betrukket med rødbrunt farvet skind. Udført og stemplet hos Spøttrup Møbler. H. 46.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Skind med mindre ridser, pletter og overfladiske krakeleringer.
Moderne kunst og design, 16. februar 2016
Vurdering
Hammerslag
16 bud