2027/​828

Dansk møbeldesign

Lænestol med stel af teak, betrukket med mønstret møbelstof. 1960erne.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 30. juni 2020

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

3.800 DKK

3.800 DKK
(Autobud) 3.600 DKK
3.400 DKK
2.000 DKK