903/​447

Karl Isakson (f. Stockholm 1878, d. København 1922)

Stilleben med blomster i vase. Usign. Olie på lærred. 74×65.

Proveniens: Direktør E. Eriksson, Göteborg. Proveniens: Alice og Arne Callans samling. Proveniens: Stockholm Auktionsverk, vårkvalitén, 1975, kat. nr. 503. Proveniens: Uppsala Auktionskammare, Uppsala, Sverige, 2014, kat. nr. 684.

Malerier, skulpturer og lydoptagelse med John Lennon, 28. september 2021

Vur­dering

75.000–100.000 DKK

Hammerslag

55.000 DKK