2009/658
Egill Jacobsen (f. København 1910, d. sst. 1998)
Maskekomposition. Sign. EJ, utydeligt dateret. Akvarel på papir. Bladstørrelse 29×21.
Proveniens: Hidrører fra Egill Jacobsen familie.
Papiret er gulnet. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 25. februar 2020
Vurdering
Hammerslag
18 bud