2416/757
Dansk møbeldesign
Et par lænestole med ben og armlæn af eg, betrukket med grønt velour. 1930–40'erne. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 16. april 2024
Vurdering
Hammerslag