2437/29
Tysk bord af nøddetræ indlagt med marquetteri af lyst og mørkt træ, front med skuffe flankeret af to mindre skuffer, kugle ben hvor imellem X-formede sprosser. Barok form, 19. årh. H. 76. B. 126. D. 70.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Nøgle medfølger. Vandskjolder på plade.
Vurdering
891016 |