Dan Schein (f. Sydafrika 1985)
“Beers, BBQ and Fucking in the Pool”, 2011. Sign. og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 60×80. Uindrammet.
Udstillet: “Dan Schein - As You Stand There Watching”, Galleri Tom Christoffersen, København 2012. Erhvervet her af nuværende ejer.
Moderne malerier og foto, 26. september 2018