Kay Christensen (f. Hellerup 1899, d. Katrinebæk v. Lundby 1981)
“Taarene bag blomsterne”, 1966. Sign. Kay C med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 56×47.
Behov for let overfladerensning. Lærred med trykmærke.
52742 | ||
880748 | ||
52742 (Autobud) | ||
880748 | ||
52742 (Autobud) | ||
880748 | ||
52742 |