12033/139
Chatol af rosentræ, prydet med indlægninger af frugttræ. Front med to skuffer og cylinderklap bag hvilken små skuffer og rum. 20. årh. H. 98. B. 80. D. 48.
Brugsslitage. Finérskader. Nøgle medfølger.
Kunst, antikviteter & design, 13. august 2020
Vurdering
Hammerslag