2250/​7567

Ejler Bille (f. Odder 1910, d. Ørby 2004)

Uden titel. Sign. på bagsiden Ejler Bille 1/10–01. Med dedikation. Olie på lærred. 41×49.

Proveniens: Gave fra kunstneren til den nuværende ejer. Vedkommende var en god og nær bekendt af kunstneren. Ejler Bille udførte skriften på bagsiden i den nuværende ejers påsyn.

Original stand.

CoBrA, 13. december 2022

Vur­dering

30.000 DKK

Hammerslag