1722/43
Ubekendt maler, 19. årh.
Kvindeportræt. Usigneret. Olie på lærred. 66×54.
Lærredet er dubleret. Mindre krakeleringer. Retoucheringer.
Ældre malerier og møbler, 29. maj 2017
Vurdering
Hammerslag