905/​302

Fransk Louis XV kommode af rosentræ, indlagt med parquetteri, monteret med forgyldt bronze, svungen plade af breche d'Alep. 18. årh. H. 90. B. 118. D. 58.

Møbler, kunsthåndværk og tæpper, 1. december 2021

Vur­dering

40.000–50.000 DKK

Hammerslag

35.000 DKK