1711/1616
Tysk kunstner, 19. årh.
Kvinde og løve. Sign. B samt bronzestøber mærke. H. 67. B. 45. D. 22.
Delvis eroderet overflade. Flere mindre afslag. Restaureret.
Varia, 16. marts 2017
Vurdering
Hammerslag