2440/​843

Svend Weihrauch (f. Viborg 1899, d. Aarhus 1962)

Tresidet øreskål af sterlingsølv. Udført og stemplet hos Hingelberg 1939. Maks H. 8. Vægt ca. 166 g.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

2.500 DKK

10 bud

825375 2.500 DKK
2354 (Autobud) 2.400 DKK
825375 2.400 DKK
2354 2.300 DKK
825375 2.200 DKK
937419 (Autobud) 2.100 DKK
825375 2.000 DKK
937419 (Autobud) 1.350 DKK
2354 1.300 DKK
937419 1.000 DKK