1532/1639
Fransk kaminur af forgyldt bronze, skive af hvid emalje. Rokoko form, 20. årh.s begyndelse. H. 38. B. 26. D. 12.
Der gives ingen garanti for værkets funktion. Fremstår med alders- og brugsslitage. Pendul medfølger.
Varia, 6. august 2015
Vurdering
Hammerslag
11 bud