12027/214
Per Lütken (f. 1916, d. 1998)
Sæt på seks vaser af isblåt glas. Alle sign. Fra serierne Umanak, Menuet, Rondo og “vase”. Holmegaard. H. 8–11. (6)
Almindelig brugsslitage.
Kunst, antikviteter & design, 2. juli 2020
Vurdering
Hammerslag