12027/​214

Per Lütken (f. 1916, d. 1998)

Sæt på seks vaser af isblåt glas. Alle sign. Fra serierne Umanak, Menuet, Rondo og “vase”. Holmegaard. H. 8–11. (6)

Almindelig brugsslitage.

Kunst, antikviteter & design, 2. juli 2020

Vur­dering

1.200 DKK

Hammerslag

600 DKK

600 DKK