905/659
Juliana Sveinsdottir (f. Vestmannaeyjar 1889, d. København 1966)
Kystparti med både, Island. Sign. Juliana Sveinsdottir 1924. Olie på lærred. 50×58.
Malerier og skulpturer, 7. december 2021
Vurdering
Hammerslag