2426/​66

Syv vinglas, heraf fire af “Nøgen Jomfru” type og to rakkerglas. 18.-19. årh. H. 11,5–17. (7)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Enkelte afslag på kanter. Den ene med varneskade indvendigt.

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

1.050 DKK

919417 1.050 DKK
65005 1.000 DKK