2434/​230

F. Hingelberg, Grann & Lagly m.fl

En samling bordsølv bestående af to mælkekander, to smørnæb samt tre saucekander. 20. årh. H. 5–15 cm. Samlet vægt ca. 1270 g. (8)

Saucekande af sølvplet medfølger.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Mindre buler, ridser og mærker.

Ældre malerier, møbler og varia, 19. august 2024

Vur­dering

10.000 DKK

Hammerslag