2049/722
Mario Botta (f. 1943)
“Shogun”. Standerlampe med stel af hvid- og sortlakeret metal med to justérbare skærme. Udført hos Artemide. H. 213.
Stand
Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 1. december 2020
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
1 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|