2414/​8

Lysekrone af patineret bronze med 12 svungne lysarme, rigt støbt med blomster og bladværk samt havmænd. Ca. 1900. H. ca. 85. Diam. 89.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Nedre del løs grundet beskadiget gevind.

Ældre malerier, møbler og varia, 1. april 2024

Vur­dering

12.000–15.000 DKK

Hammerslag